avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Activitate Ioana.Gabriela

Activitate Ioana.Gabriela

Am dovada faptului ca el nu a avut venit decat 2 ani si 7 luni si martori poze cum era casa la venirea mea si cum e acum
La vila am investit in materiale de constructie,electrocasnice,centrala pe gaz,si alsi alte bunuri de consum.Mostenitorii mi au luat cheia de la vila si lucrurile mele inclusiv acele bunuri comune au ramas acolo eu neavand acces in recuperarea lor.Imobilele erau pe numele lui dobandite inainte de a fi impreuna.
Buna ziua.Pe scurt.Am avut o relatie cu o persoana 8 ani.Nu am fost casatoriti ci doar logoditi in biserica..el a decedat in luna septembrie anul acesta.Are 2 copii cu doua femei cu care nu a fost casatorit.copii sunt pe numele lui.2 imobile :1 apartament si o vila in care noi doi am investit.Ce drepturi am eu si unde as putea participa ?masa succesorala sau instanta de judecata ?Lege si art de lege ca si incadrare?va multumesc anticipat
Bună ziua. Mă aflu într o situație fără răspuns. Din 2015 am fost obligat la plata sumei de 100 lei pentru un spațiu pe care îl ocup de peste mai bine de 25 de ani fără a mi se comunica, fără a semna ceva în vederea acestei taxe. Ea a fost introdusă în întreținere iar eu refuz să plătesc. Menționez că ceilalți locatari nu plătesc nimic pt locurile ocupate.am rugat să mi se specifice pe chitanță detaliat fiecare plată pt ce se face și mi s a spus că nu se poate. Vă rog să mă luminați și pe mine cam ce ar trebui să fac. Vă mulțumesc.