avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters502421

Activitate ContSters502421

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sper ca experienta mea de viata sa fie un exemplu de neurmat pt tinerii creduli din ziua de azi!
Practic ce trebuie sa fac sa contactez un avocat si ce sa i spun,eu vreau sa mi fie recunoscuta munca mea aici nu vreau sa se imparte ce i de fapt al meu?
Deci singura cale este sa i dau in judecata pe ce motiv,ca mi au dat teapa,cu martori si cu dovezi,bonurile de la cumparaturi si sa stiti ca pot face si poze partea noua care este construita alaturi de casa este pe afara inca in ciment nu mi vine s o dau la gata pt ca nu se va mai cunoste lipitura sa zic asa dintre cladiri.Ce credeti cat ar dura un astfel de proces se ce costuri ar implica?
Multumesc!
Dar daca am martori si fratii lui recunosc faptul ca avem acolo munca noastra ,imbunatatirile facute nu se schimba situatia deloc inspre bine?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Intr adevar am ridicat constructia initial fara autorizatie,dar dupa ce am finalizat o am adus un expert si a refacut schita casei si a gradinii toate la un loc pe numele lui socrumiu ,ulterior urmand sa ne cedeze noua.Dupa care s a razgandit,desi cred ca cu adevarat nu a vrut niciodata sa faca acest lucru fiind un om lipsit de seriozitate si sinceritate,eu nu am vrut sa fac nimic fara acte ,insa la insistentele sotului si a lor i am crezut,dar acum daca as putea avea mintea de acum atunci la inceput n as fi cazut in capcana lor.
Da,mergem 3zile pe saptamana teorie si monentan nu,dar din semestrul doi vom merge pe langa si la practica doua zile.
Buna ziua!Am si eu o intrebare ,sunt eleva in anul 1la scoala postliceala sanitara pt asistenti de farmacie,daca as ramane insarcinata si as naste in luna august anul viitor as putea beneficia de indemnizatie pt copil?Multumesc!
O parte din ele le am ,o parte nu le am pastrat si o parte din ele mi s au dat de la magazin sau depozit de unde am cumparat ce mi a trebuit.Sa inteleg ca atunci cand batranii nu vor mai trai,toata agoniseala mea va fi impartita in cei 4frati existenti ca si cum ar face parte din averea parinteasca?Nu mi se pare deloc corect,trebuie sa existe o cale si pt mine.