avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie de crestere copil pentru mamele eleve
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie de crestere copil pentru mamele eleve

Buna ziua!Am si eu o intrebare ,sunt eleva in anul 1la scoala postliceala sanitara pt asistenti de farmacie,daca as ramane insarcinata si as naste in luna august anul viitor as putea beneficia de indemnizatie pt copil?Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 29 Septembrie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: ContSters502421 , utilizator 19:32, 29 Septembrie 2018
Scoala postliceala este la cursuri de zi?
Da,mergem 3zile pe saptamana teorie si monentan nu,dar din semestrul doi vom merge pe langa si la practica doua zile.
Ultima modificare: Sâmbătă, 29 Septembrie 2018
ContSters502421, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă este la zi, atunci puteți beneficia de indemnizația pentru CCC.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia crestere copil mirela_7 mirela_7 Sunt elevă la postliceala sanitară la buget. Dacă rămân însărcinata si nasc in luna august 2017 si iau indemnizatie trebuie sa intrerup școală ca sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt eleva la postliceală sanitară cursuri cu frecventa ... Elen. Elen. Buna ziua! Sunt eleva la postliceală sanitară cursuri cu frecventa zilnica anul 3. La finalul lunii august termin examenele finale iar în septembrie doresc ... (vezi toată discuția)
Mama studenta - indemnizatie pentru cresterea copilului mihaelahansen mihaelahansen Buna ziua! Numele meu este Mihaela si sunt insarcinata in 12 saptamani (3 luni). Momentan nu lucrez, insa sunt studenta la zi, forma de invatamant cu taxa , ... (vezi toată discuția)