Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie de crestere copil pentru mamele eleve
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie de crestere copil pentru mamele eleve

Buna ziua!Am si eu o intrebare ,sunt eleva in anul 1la scoala postliceala sanitara pt asistenti de farmacie,daca as ramane insarcinata si as naste in luna august anul viitor as putea beneficia de indemnizatie pt copil?Multumesc!
Cornel Vasile, Consilier juridic
Scoala postliceala este la cursuri de zi?
Da,mergem 3zile pe saptamana teorie si monentan nu,dar din semestrul doi vom merge pe langa si la practica doua zile.
ContSters502421, utilizator
Dacă este la zi, atunci puteți beneficia de indemnizația pentru CCC.
Multumesc!