avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate apatalau

Activitate apatalau

BUNA ZIUA! a fos amendat directorul societatii pentru viteza. Se poate contesta amenda pentru ca pv de contraventie s-a facut pe persoana fizica si nu amintenste nimic de persoana juridica pe care este inmantriculata masina condusa de director?Multumesc
Bună! merg la notar pt a cumpăra un teren cu autorizație de construire direct pe mine ca și cumpărător! Între mine ca și cumpărător și vânzătorul terenului facem o convenție sub semnătură privată prin care și obligă să îmi ridice casa și să mi-o dea la cheie urmând să îi dau restul de bani. Este ok să fac convenția la notar sau este suficient sub semnătură privată?
Buna ziua! dacă o Pf vrea sa dea in comodat la o PJ o parcela de teren pe baza unui contract de comodat, se declara la Anaf acel contract?Multumesc
mașinile sunt amortizate
Buna! admin unic la 2 SRL-uri, pot dona 2 capete tractor cu vechime peste 10 ani de pe o firma pe alta?
Buna ziua! ca sa înregistrez un Cod CAEN pt SRL-ul la care sunt angajata ca și consilier juridic(stagiar) pot semna eu actul constitutiv, hot și restul in baza împuternicirii notariale date de asociatul unic ca sa reprezint societatea in relația cu institutiile publice?Multumesc