avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... BUNA ZIUA! a fos amendat directorul societatii pentru ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

BUNA ZIUA! a fos amendat directorul societatii pentru viteza. ...

BUNA ZIUA! a fos amendat directorul societatii pentru viteza. Se poate contesta amenda pentru ca pv de contraventie s-a facut pe persoana fizica si nu amintenste nimic de persoana juridica pe care este inmantriculata masina condusa de director?Multumesc
Cel mai recent răspuns: romibaro , utilizator 14:32, 19 Februarie 2024
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu. persoana juridica nu conduce masini.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda rutiera andreeabeciu andreeabeciu Autovehiculul oprit de agentii de politie apartine unei persoane juridice. Contraventiile semnalate au fost depasirea vitezei legale si defectiuni la sistemul ... (vezi toată discuția)
Am primit amenda pe numele meu cu un nr. inmatriculare necunoscut. DanielCristian99 DanielCristian99 Buna. Sunt Cristi, azi mi-a venit o amenda in plic de la primarie, cum ca am de platit 580 lei pt ca am circulat cu viteza de 70km/h. Ok pana aici, probleme ... (vezi toată discuția)
Refuz comunicare date politie Sorin112233 Sorin112233 Buna seara! V-as fi recunoscator daca ma puteti ajuta cu un rapsuns.Am intrebare care suna cam asa: am permis,detin un autoturism. Intr-o zi autoturismul pe ... (vezi toată discuția)