avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate liviu8419

Activitate liviu8419

Răspuns la discuția permis austriac
am intalnit un caz asemanator la udriste in bucuresti la o coada era un cetatean cu permis de state oprit de catre politia romana, care avea dovada si se prelungea automat din luna in luna trebuia sa-si puna o stampila pe ea, acum mie mi se pare o absurditate daca locuiesti in state sau in austria, ai nevoie de permis ca dovada aia nu are nici o valoare in afara tarii ca sa nu mai vorbim de drumul lunar la sectia de politie, cred ca e un abuz din partea politiei.
Răspuns la discuția accident auto vatamare corporala
dupa accident am sunat la salvare, nu am miscat masina dupa loc, nu am consumat alcool, am acordat ajutor victimei intanzando pe canapeaua masinii pana la sosirea ambulantei am fost cu victimele la spital sa ma interesez de starea lor, schiar daca am avut de indurat toate injuraturile din lume,
seara am dat declaratie la politie iar a doua zi dimineata am fost la spital si mi sa spus ca nu au ramas internate, aici se naste primul semn de intrebare daca avea piciorul fracturat incat sa necesite tije metalice, medicii aia erau nebuni ii dateau drumul acasa?
seara cand am dat declaratie politistii aveau deja rezultatul de la spital al victimelor si nu se pomenea nimic de fractura
buna ziua am avut si eu un accident auto
am derapat si am lovit 2 oameni care se pregateau sa traverseze strada pe verde la semafor, acum am fost cautat de la politie si mi sa spus ca unul din ei a a avut fractura la picior si ca i sau pus tije metalice in fine ca i da peste 60 de zile de spitalizare,
eu ce trrebuie sa fac mai departe? de la politie mi sa spus sa iau legaturra cu victima si sa ma inteleg scu ea, eu am cautato imediat dupa accident si atunci mi-a spus ca nu are ce sa discute cu mine, ca nu sta de vorba, in cazul in care nu vrea sa stea de vorba nici acum cu mine eu ce trebuie sa fac? si care ar fi pedeapsa in urma unui eventual proces.
DEtalii de spre accident am franat sa nu intru in masina din fata mea si am tras de volan dreapta derapand si lovind 2 persoane care se aflau pe trotuar in dreptul unei treceri de pietoni
si inca o intrebare asigurarea mea RCA acopera si celtuielile de spitalizare sau eventuale despagubiri??