avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate Pescarul76

Activitate Pescarul76

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sant apt conditionat dar el sefu tot cauta soluti sa scape de mine si de inca un coleg ca nu stim meserie el a vrut la angajare muncitor necalificat eu ce am de facut un sfat va rog

Cornel Vasile a scris:

Incetarea c.i.m. poate avea loc la initiativa angajatorului (concediere, acordul partilor) , dar si la initiativa dvs. 9demisie, acordul partilor).

Angajatorul poate dispune concedierea pentru motive care tin de persoana salariatului in urmatoarele situatii:
- in cazul in care, prin decizie a organelor competente de expertiza medicala, se constata inaptitudinea fizica si/sau psihica a salariatului, fapt ce nu permite acestuia sa isi indeplineasca atributiile corespunzatoare locului de munca ocupat;
- in cazul in care salariatul nu corespunde profesional locului de munca in care este incadrat.

Buna buna daca am mai multe boli firma respectiva poate renunta la mine am contract nedeterminat
Va multumesc pt raspunsuri
In precontract scrie ca in loc de 1000 de euro dau 2000 de euro daca ma razgandesc este ok exista asa ceva in lege
Buna ziua ce as putea face daca am acceptat sa semnez la notar un precontract si un avans de 1000 de euro si mam razgandit sa nu mai vand partea mea unui mostebitor care are parte nai mare
Buna ziua sant unul din mostenitor din 5 si doresc sa aflu cati bani trebuie sa primesc dupa cota parte a mea care am 1/6 si apartamentul este evaluat la 80.000 de euro
Defunctul are doar un ap cu 3cam si santem 5 mostenitori
Buna ziua sant unul din mostenitor si as dori sa stiu dupa cota parte 1/6 sa stiu cati bani trebuie sa iau
Buna ziua de unde stiu cati bani trebuie sa incasez dupa cota parte
Buna daca introduc cei 3 copiii la mine pe salar la deducere atunci voi avea salaru mai mic lucrez la stat