avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Activitate Lili - Sibiu

Activitate Lili - Sibiu

În portal mi se cere nr dosarului dar nu l am

Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine a scris:

Multumesc, o zi frumoasa si dumneavoastra.

Nu pot cauta, îmi cere nr. De dosar pe care nu l știu
Mulțumesc mult. O zi frumoasă vă doresc!
Am sunat și m am interesat dacă a fost depus dosarul și mi s a răspuns că dosarul a fost depus în 23 martie
Am plătit un avocat în luna 02 2018 pt a mă ajuta în procesul cu asociația de proprietari. Din acel moment refuză orice colaborare cu mine, nu știu absolut nimic de dosar, dânsa susține că dosarul este înregistrat dar de ce totuși nu se întâmplă nimic de atâta timp. Am sunat o eu de câteva ori, i am trimis mesaje și dumneaei îmi vine cu niște explicații și motivații care pe mine mă determină să cred că de fapt m-a țepuit. Vă rog din suflet să mi spuneți după cât timp trebuie să aibe loc prima înfățișare și dacă considerați ca ceva nu este în regulă, ce trebuie să fac eu mai departe. N-am avut niciodată de-aface cu avocați, tribunale etc și nu mă pricep, de aceea am apelat la dumneavoastră. Eu am chitanța pe suma care mi a cerut-o. Mulțumesc.
Avocata mi-a luat suma de 1500 de lei pentru a da în judecată asociația de proprietari (în luna februarie 2.018) după care nu mai dă niciun semn de viață. Dacă o apelez îmi dă explicații care... mă lasă nelamurita. Sunt totuși atâtea luni, nu trebuia să avem măcar o înfățișare în sala de judecată. Ce trebuie să fac eu pt a recupera banii ca să plătesc alt avocat? Sau, cât trebuie să mai aștept pt a merge mai departe tot cu acest avocat?. I am dat dosarul cu toate actele pe care mi le a cerut, în 4 exemplare.