avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1902 soluții astăzi
Forum Activitate Neacșu Andrei

Activitate Neacșu Andrei

Bună ziua, situația mea este următoarea :Sunt despărțită de soțul meu de 2 ani, in septembrie am depus acțiunea de divorț iar la primul termen s.a și pronunțat divorțul cu acordul ambelor părți. Acum aștept hotărârea. Între timp eu am rămas însărcinată cu un alt bărbat cu care am o relație și urmeaza sa nasc in Ianuarie 2020.Dacă o sa primesc hotărârea de divorț înainte sa nasc și îmi voi schimba și buletinul, copilul va lua numele meu dinaintea căsătoriei sau tot pe.al fostului soț? In momentul in care voi face certificatul de naștere ce relevanță mai are dacă am fost căsătorită înainte sa nasc?
Va mulțumesc!
Bună ziua!
Eu am o poprire pe salariu ,pt datoria neplătită către o bancă, care este in valoare de 500lei dintr.un salariu net de 1600lei. Problema este ca eu platesc lunar prin mandat poștal și o pensie de întreținere minor in valoare de 400 lei. Și rămân cu o sumă cu care este imposibil să te întretii. Va rog,spuneți.mi unde aș putea sa ma adresez pentru a mi se micșora poprirea aceasta? Și dacă mă angajez in alta parte unde aș lua un salariu mai mare,atunci și poprirea ar crește ,pt ca nu e o sumă fixă,ci este procent din salariu.