avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 270 soluții astăzi
Forum Activitate Hachico

Activitate Hachico

Buna ziua ,anii asimilați de la grupa ,după 25 ani,se folosesc la puncte de stabilitate ? De exemplu eu am 25 de ani lucrați ,până la 34 ani am ani asimilați de la grupa și invaliditate. Vă mulțumesc frumos !
Mulțumesc frumos !
Buna seara,sporul de la Gr 1 și Gr 2 ,se iau în calcul la recalcularea din septembrie 2024 ? Mulțumesc frumos !
Mulțumesc frumos !
Adică cele 6 luni de la doi ani ,nu se scad din vârstă de pensionare? Mulțumesc dl Carp !!!
Nu se umbla la vârsta de pensionare ? Mulțumesc frumos !
Buna ziua ,mă scuzați pt deranj,eu am fost in pensie de invaliditate din 2019 până în mai 2023, nu s-au luat în calcul 2 ani de grupa 2 100/100 ,am înaintat proces,s a dat pronunțarea in favoarea mea,pe decizie scrie la : Gr 1 ,8,9 luni,gr2 4,7 luni fără cei doi ani. Cat mă ajută la punctaj cei doi ani de Gr 2? Dna Avocat spune că ar trebui vârstă de pensionare,am ieșit la 58 ani și 10 luni,sunt născută în 24 09 1964. Vă mulțumesc din suflet !
Răspuns la discuția PENSIONARE...
Buna dimineata,deci eu la anul in martie ,2022 o sa am 57 ani si si 5 luni ,vechime 32 ani si 8 luni, in martie in 2022 am comisie ,daca nu prelungesc pensia de invaliditate si cumpar 2 ani o sa am 34 ani si 8 luni ,asa pot sa ies pentru limita de varsta ? Multumesc.
Răspuns la discuția PENSIONARE...
Dl avocat daca sunt pensionata medical ,pot sa cumpar 2 ani vechime :2014 si 2015 ,avand un gol in cartea de munca ,ca sa pot iesii la pensie pentru limita mai repede ? Multumesc.
Răspuns la discuția PENSIONARE...
Multumesc frumos.