Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ,anii asimilați de la grupa ,după 25 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ,anii asimilați de la grupa ,după 25 ani,se folosesc ...

Buna ziua ,anii asimilați de la grupa ,după 25 ani,se folosesc la puncte de stabilitate ? De exemplu eu am 25 de ani lucrați ,până la 34 ani am ani asimilați de la grupa și invaliditate. Vă mulțumesc frumos !
Nu.
Doar cei pe contributivitate.
Este o neclaritate. Pentru anii de facultate apare punctaj minim, desi nu s-a contribuit efectiv de catre student. A platit statul. De ce sa nu se ia in calcul aceasta perioada asimilata ?
Este luata in calcul ca stagiu asimilat.
Dar pentru stagiul asimilat nu se acorda puncte de stabilitate.