avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1995 soluții astăzi
Forum Activitate Toshminutzs

Activitate Toshminutzs

Buna, imi puteti calcula concediul de risc material, avand salariul brut pr ultimele 6 luni 17252. In aces salariu brut sunt si tichetele de masa incluse plus bonusurile. Va multumesc
Buna, am ramas insarcinata, am depus catre angajator adev plus anuntare angajator gravida am primit de la ei o foaie in care scria ca nu sunt supusa nici unu risc, intrebare nu stiu daca este inregistrata l itm? Intre timp o alta colega ramane si ea gravida cu risc de sarcina pentru ca are peste 35 de ani iar angajatorul spune astazi ca ori nu inregistreaza adev ambelor persoane si se fac ca ploua ori ne baga pe amandoua in medica. Intrebare au dreptul sa faca o comisie si sa ne bage in medical ? Nu este obligatoriu angajatorul sa anunte itm despre sarcina noastra? Si daca acea foaie ce am primito doar eu este sau nu valabila, are numar si o stampila pe spate data de un cabinet.(scrie ca evaluarea s a efectuat de catre angajator cu participarea directa a med de la medicina muncii repre d centru medical) defapt nu a fost nimeni.