avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 732 soluții astăzi
Forum Activitate 123b

Activitate 123b

Răspuns la discuția conditii Serviciul Probatiune
Buna ziua am fost judecat pt consum de băuturi alcolice la volan am primit 1an suspendare și 3ani probațiune...va antreb dacă vreau sa merg an concediu la mare an Turcia exista vreo problema fac dovada concediului am luat bilete ?? Mulțumesc
Buna ziua la apelul parchetului mi-a dat 1an suspendare și 3 ani probațiune permisul ?trebuie sa dau examen când?
Mulțumesc pt răspuns....doamne ajuta
Cam an cât timp voi primi citația de apel cât durează?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Depinde si ce solicită parchetul.
Depinde si cat de bine ă motivat prima instanța si cat de bine va apăra avocatul hotărârea instanței.
De.regula, parchetele castiga in apel intrucat nu obisnuiesc sa declare apel aiurea dar daca veti avea avocat bun puteți câștiga dvs.
Mai depinde si ce judecători nimeriti.

Avocatul va trebui să analizeze motivele de apel ale.parchetului si hotărârea primei instanțe si va trebui să o facă cu mare atentie.

Cam an cât timp va fi apelul estimativ...?multumesc

123b a scris:

Mulțumesc mult pt răspuns

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Depinde si ce solicită parchetul.
Depinde si cat de bine ă motivat prima instanța si cat de bine va apăra avocatul hotărârea instanței.
De.regula, parchetele castiga in apel intrucat nu obisnuiesc sa declare apel aiurea dar daca veti avea avocat bun puteți câștiga dvs.
Mai depinde si ce judecători nimeriti.

Avocatul va trebui să analizeze motivele de apel ale.parchetului si hotărârea primei instanțe si va trebui să o facă cu mare atentie.



Mulțumesc mult pt răspuns

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Depinde si ce solicită parchetul.
Depinde si cat de bine ă motivat prima instanța si cat de bine va apăra avocatul hotărârea instanței.
De.regula, parchetele castiga in apel intrucat nu obisnuiesc sa declare apel aiurea dar daca veti avea avocat bun puteți câștiga dvs.
Mai depinde si ce judecători nimeriti.

Avocatul va trebui să analizeze motivele de apel ale.parchetului si hotărârea primei instanțe si va trebui să o facă cu mare atentie.

Amânarea aplicări pedepsei
Am fost judecat pt conducere sub influența băuturilor alcoolice am obținut suspendarea pedepsei și 2 ani probațiune așteptăm definitiva să-mi iau și permisul dar a făcut apel parchetul mai am vreo șansa sa optin la fel..sau...?.mulțumesc