avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1914 soluții astăzi
Forum Activitate Kevinrobert

Activitate Kevinrobert

Buna dimineata!
Am un spatiu comercial la parterul unui bloc.
Am aviz de construire a unui cuptor de Pizza ,am si actele pentru firma dar vecinul de la etajul unu nu vrea sa semneze pentru a ridica cosul de fum pina deasupra blocului.Ce pot face in cazul asta ?Daca as pune cuptorul pe gaz si sa scot cosul pe geam ,se poate ?
Răspuns la discuția Cos de fum la bloc
Dar daca un vecin nu e deacord sa urc cosul de fum deasupra blocului atunci,ce e de facut?
Am ajuns in situatia in care trebuie sa intrebam vecinii daca avem voie sa mincam???......sau sa ne incalzim ???
Cum sa mai vina romanii in tara daca nu au nici un drept sa-si faca si ei o afacere ca trebuie intrebati vecinii daca are voie ,daca vecinii nu-ti dau voie .
De ce trebuie sa fie asa?
Răspuns la discuția Despre cos de fum la bloc
Am si aprobare de la asociatia de locatari .
Răspuns la discuția Despre cos de fum la bloc

Kevinrobert a scris:



RALUCA ILIESCU a scris:

Buna ziua.
Nu puteti face nimic fara acceptul Asociatiei de Proprietari si fara autorizatii de la Primarie si Mediu. Nu aveti dreptul sa modificati aspectul cladirii si nici sa creati un posibil disconfort celorlalti proprietari.

Buna seara!
Am acordul asociatiei si semnatura de la 5vecini si autorizatie .

Multumesc frumos pentru raspuns
Răspuns la discuția Despre cos de fum la bloc


RALUCA ILIESCU a scris:

Buna ziua.
Nu puteti face nimic fara acceptul Asociatiei de Proprietari si fara autorizatii de la Primarie si Mediu. Nu aveti dreptul sa modificati aspectul cladirii si nici sa creati un posibil disconfort celorlalti proprietari.

Buna seara!
Am acordul asociatiei si semnatura de la 5vecini .
Răspuns la discuția Despre cos de fum la bloc
Am un spatiu comercial la parterul acelui bloc si mi s-a dat autorizatie pentru cuptor cu lemne.
Am facut cuptorul.Am semnaturi de la 5 vecini dar nu toti sunt pe tronsonul meu.
Ce ma sfatuiti sa fac in acest caz?

-Vă rog să apăsați pe Răspunde, nu pe Citează, când vreți să publicați un nou mesaj-
Am voie sa pun un cos de fum de la parterul unui bloc pina deasupra blocului?????