Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Despre cos de fum la bloc
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Despre cos de fum la bloc

Am voie sa pun un cos de fum de la parterul unui bloc pina deasupra blocului?????
Buna ziua.
Nu puteti face nimic fara acceptul Asociatiei de Proprietari si fara autorizatii de la Primarie si Mediu. Nu aveti dreptul sa modificati aspectul cladirii si nici sa creati un posibil disconfort celorlalti proprietari.
Raluca Iliescu, Avocat
Exteriorul imobilului de locuit in comun reprezinta parte comuna
Conform dispozitii in vigoare,proprietarii nu au dreptul sa schimbe destinatia si aspectul partii comune fara acordul vecinilor si al asociatieid e proprietari
Imobilul de locuit in comun,din constructie este prevazut cu sistem incalzire la sobe?
Am un spatiu comercial la parterul acelui bloc si mi s-a dat autorizatie pentru cuptor cu lemne.
Am facut cuptorul.Am semnaturi de la 5 vecini dar nu toti sunt pe tronsonul meu.
Ce ma sfatuiti sa fac in acest caz?

-Vă rog să apăsați pe Răspunde, nu pe Citează, când vreți să publicați un nou mesaj-
Manuela Rășină, administrator

RALUCA ILIESCU a scris:

Buna ziua.
Nu puteti face nimic fara acceptul Asociatiei de Proprietari si fara autorizatii de la Primarie si Mediu. Nu aveti dreptul sa modificati aspectul cladirii si nici sa creati un posibil disconfort celorlalti proprietari.

Buna seara!
Am acordul asociatiei si semnatura de la 5vecini .

Kevinrobert a scris:

RALUCA ILIESCU a scris:

Buna ziua.
Nu puteti face nimic fara acceptul Asociatiei de Proprietari si fara autorizatii de la Primarie si Mediu. Nu aveti dreptul sa modificati aspectul cladirii si nici sa creati un posibil disconfort celorlalti proprietari.

Buna seara!
Am acordul asociatiei si semnatura de la 5vecini si autorizatie .

Multumesc frumos pentru raspuns
Kevinrobert, utilizator