avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1136 soluții astăzi
Forum Activitate daleteodor

Activitate daleteodor

Discuție Revizuire
Buna ziua! Ma intereseaza daca pot cere revizuirea unei hotarari prin care s-a dispus raspunderea materiala a administratorului in conditiile in care:
- hptararea s-a pronuntat in urma cu un an
- mi-am schimbat domiciliul(faptic dar nu in buletin) in urma cu 3 ani si nu am avuit cunostinta de proces, sau termene de judecata, citatii etc
- in hotarare s-a retinut faptul ca as fi administratotul firmeo-lucru neadevarat- impreuna cu administratorul real
- am luat la cunostinta abia acum 2 zile cand mi s-a pus poprire pe cont la banca

Exista posibilitatea sa rastorn situatia? Multumesc.
Buna ziua!. As vrea sa stiu in ce conditii pot obtine drepturile asupra unui teren. Terenul a fost expropriat inainte de 89 si era proprietatea sotului surorii bunicii mele. El a decedat, si soras bunicii a decedat si bunica a decedat. Exista actul de expropriere. Bu exista si nu au existat urmasi ai cekor doi(sora bunicii si sotul ei). Eu am fost unicul ingrijitor si suport al lor. CUm pot sa-mi dovedesc drepturile? Multumesc.
Răspuns la discuția Pensie de urmas
Raspunsul DVS ar trebui sa fie mult mai simplu: se pot cumula sau nu? Da sau ba?
Multumesc/
Răspuns la discuția Pensie de urmas
As vrea sa stiu daca si in ce conditii sotul supravietuitor poate beneficia si de pensia de urmas daca este deja pensionar. Adica poate beneficia de ambele pensii? Cat timp?