avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Activitate Raceanu

Activitate Raceanu

Răspuns la discuția divort revenire nume
Iam spus reclamantului ca nu am servici ,si cere cheltueli de judecata pe care nu am de unde le plati Ce pot face in legatura cu cheltuielile de judecata?
În calitate de parat va comunicam cain termen de 25 zile de la primirea prezentei comunicari sub sanctiunea decaderii din dreptul de amai depune probe si de invoca exceptii aveti obligatia de a depune intimpinarea . Nu inteleg nu mai am dreptul de a mai depune probe si invoca exceptii ? Divortul este in Campulung iar eu locuiesc in Ialomita deoare ce nu avem nimic de inpartit si este de comun acord, nu se poate divorta si fara mine?
multumesc
tagaduire a paternitati pe care ar fi trebuit sa o faca el ,ca eu sa am custodie exclusiva. am inteles bine?
dupa despartire de fost cu care am fost casatorita legitim am nascut un copil pe care lam trecut pe numele fostului am divortat dupa iar copilul a ramas in custodia mea iar la divort sa specificat ca nu ieste copilul lui . pentru o vacanta in strainatate mai am nevoie de acordul fostului, copilul are 11ani