Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort revenire nume
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort revenire nume

În calitate de parat va comunicam cain termen de 25 zile de la primirea prezentei comunicari sub sanctiunea decaderii din dreptul de amai depune probe si de invoca exceptii aveti obligatia de a depune intimpinarea . Nu inteleg nu mai am dreptul de a mai depune probe si invoca exceptii ? Divortul este in Campulung iar eu locuiesc in Ialomita deoare ce nu avem nimic de inpartit si este de comun acord, nu se poate divorta si fara mine?
Iam spus reclamantului ca nu am servici ,si cere cheltueli de judecata pe care nu am de unde le plati Ce pot face in legatura cu cheltuielile de judecata?
Precizati în scris ce solicitați.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Trebuie să formulați întâmpinare în termen de 25 zile, răspundeți în scris la cele învederate prin cererea de chemare în judecată!
Ar trebui să contractați serviciile unui avocat măcar pentru redactarea întâmpinării.