avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian Tma

Activitate Adrian Tma

Buna seara
Vin si eu cu o intrebare
Vreau sa ma bag intr-un loc unde in tara noastra e mai greu de ajuns
Cunosc un om al legii sef de post chiar
Care e putin cam arogant si ne cam face zile fripte
Din spusele mai multor oameni
El ar consuma produse etnobotanice si alcool
Apoi se urca la volan
Acum stiu pare greu de crezut bazandute doar pe vorba ,dar tind sa cred ca e adevarat
Deaoarece cunosc personal cativa tineri de la noi din comuna consumatori si cu ei nu are treaba umbla.si ei cu masinile drogati cu tobe sparte viteza etc dar pe ei nu ii vede
As dorii sa iau masuri dar nu stiu unde sa ma adresez ,nu vreau probleme stiti cum e in tara noastra ei au dreptate chiar daca ai tu
Din cate stiu eu se poate face un test antidoping in care rezulta daca ai consumat in ultimele 6 luni
Pot cere undeva il alt oras sa fac reclamatia sa i.se faca un astfel de test sau cum ar trebuii sa procedez?
Multumesc anticipat
Bună ziua
Nu îmi cunosc tatăl ii stiu doar numele complet
Care ar fi procedura sa îl găsesc?
Contractul de tv și net sunt făcute la o saptamana după cele de mobil
Dar factura primesc una pentru toate la un loc
Bună seara
Am o problema cu operatorul Digi mobil
Am încheiat un contract de telefonie mobila cu 2 numere de telefon
Dupa 7 luni de contract mai decis sa postez unul din numerele la alt operator
Dupa o luna primesc factura în valoare de 420 lei din care 352 lei despagubire portare numar
Din câte am citit eu conform articolului 193/2000 operatorul nu aravea dreptul sa îmi ceara aceasta taxa atât timp cât nu am beneficiat de reducere la nici un fel de echipament
Am încercat sa rezolv problema pe cale amiabila cu operatorul dar toată lumea ridica din umeri și îmi spun ca factura e emisa
Spunetimi va rog ce e de facut
Ulterior am mai făcut abonament de televiziune și internet risc sa mi se deconecteze toate serviciile dacă nu le plătesc acea taxa
Va multumesc