avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 320 soluții astăzi
Forum Activitate Sebastian Radu

Activitate Sebastian Radu

Răspuns la discuția Actiuni
Va multumesc de raspuns , asa este .Actiunile nu sunt listate la bursa . Cumpararea lor s-a facut prin notar , am toate documentele. Cat despre participarea la adunarile actionarilor , dividende incasate si restul nici vorba ... din 2013 pana azi . Intrebarea mea este ce institutie din Romania supravegheaza emisia de actiuni ? Cui ma pot adresa in aceasta situatie ? Va multumesc inca o data .
Discuție Actiuni
Buna ziua, in anul 2013 am cumparat niste actiuni nenomilale la o societate comerciala din Romania .In anul 2013 societatea s-a transformat din SRL in SA urmand ca cei care au achizitionat actiunile sa fie trecuti si in registrul actionarilor . Societatea are ca obiect de activitate furnizarea de servicii de telecomunicatii fiind activa in acest moment. Din 2013 si pana in ziua de azi nu am primit nicio informare despre valoarea actiunilor .Am incercat sa iau legatura cu ei pe toate caile , niciun raspuns. Va rog sa imi precizati carei institutii din Romania pot sa ma adresez pentru a depune o plangere . Va multumesc !