avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Activitate Anonimadinumbra

Activitate Anonimadinumbra

Da avea , imi cer scuze . Doar itp ul era expirat.

Olga Tanasa a scris:

Hotarati-va, vinovatul avea sau avea o polita rca valabila la data evenimentului??
Buna dimineata . Am fost lovit din spate de un mos .. Masina este facut a praf.. punte ruptă bascula ruptă roata spate dreapta ruptă , stop spart , bara spate si lateral sparte. Vinovatul nu are itp valabil si nici asigurare.. Ce sa fac ? Pagubele se ridică laa cca. 4000 5000 de lei masina fiind BMW. Va trebui să mă judec cu moșu , ca să obțin despăgubirile?



Deci cel care mi-a lovit masina.. are asigurarea valabilă dar itp-ul il are expirat. Precizez ca asigurarea o are facuta la Vatra.. sau ceva de genu. Multumesc pentru raspuns !

cyan a scris:

In cazul in care persoana vinovata nu detine asigurare trebuie sa va adresati BAAR.
[ link extern ] /

Buna dimineata . Am fost lovit din spate de un mos .. Masina este facut a praf.. punte ruptă bascula ruptă roata spate dreapta ruptă , stop spart , bara spate si lateral sparte. Vinovatul nu are itp valabil si nici asigurare.. Ce sa fac ? Pagubele se ridică laa cca. 4000 5000 de lei masina fiind BMW. Va trebui să mă judec cu moșu , ca să obțin despăgubirile?
Buna ziua , acum 2 zile m-am rasturnat cu masina. In autovehicul eram eu si alti doi prieteni . Unul dintre ei a suferit o fractură de rotula deplasată si e nevoie de operatie. Părinți lui mi-au cerut foarte mulți bani (el fiind minor) in jur de 10.000 de lei , eu nu am de unde sa ii dau atatia bani si vor sa ma dea in judecata. Cele mi se poate întâmpla în instanță?