avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate Mishuu84

Activitate Mishuu84



Ionut.ion a scris:

Cum vad eu problema... se poate trezi ca acea parcela nu.i apartine si ii apartine alta amplasata nu stiu unde...
Mai asteptati si alte pareri...

Multumesc


Ionut.ion a scris:

Greselile mici pot deveni mari... Eu as astepta sa rezolve problema si apoi as cumpara, dvs. faceti cum doriti...

Are certificat de mostenitor , am fost la primarie si au zis ca e inversata parcela cu al altcuiva si se rezolva


Ionut.ion a scris:

Daca are probleme cu actele...mai bine astteptati sa le rezolve si apoi semnati contractul, altfel, daca nu rezolva problema, deveniti proprietarul unui bun ce nu mai apartine vanzatorului...

E o greseala de parcela in titlu atat
Proprietarul are incurcatura pe titlu de proprietate , si eu vreau sa fac precontractul cu plata in rate si la finalul ratelor daca el nu rez cu titlu sa devin eu proprietar . Se poate?
Eu vreau sa cumpar o casa . Fac un precontract . Pot pune clauza ca daca achit casa si proprietarul nu rez cu actele sa raman proprietar ?
Cum pot cumpara o casa dar nu se poate face intabulare deoarece este o greseala de parcela in titlu
Vreau sa cumpar o mostenire de la un unic mostenitor . Legal am voie dar ma intereseaza daca dupa cumparare pot face modificari in titlu de proprietate deoarece parcela este gresita din titlu. Si nu se poate face intabulare . Imi trebuie intabulare cand cumpar mostenirea sau mostenitorul trebuie sa o faca?