Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare mostenire

Vreau sa cumpar o mostenire de la un unic mostenitor . Legal am voie dar ma intereseaza daca dupa cumparare pot face modificari in titlu de proprietate deoarece parcela este gresita din titlu. Si nu se poate face intabulare . Imi trebuie intabulare cand cumpar mostenirea sau mostenitorul trebuie sa o faca?
Se face succesiunea si apoi puteti cumpara de la mostenitor. Vanzatorul face intabularea.