avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1313 soluții astăzi
Forum Activitate doinaVis

Activitate doinaVis

Răspuns la discuția Suprafata apartamnet
L-am mostenit de la bunica. O sa cer la cira financiara sa-mi explice cum sa clculat suprafata pentru impozit, la cadastru este apartamentul masurat. sper sa primesc explicatii de la impozit. Multumesc pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția Suprafata apartamnet
La cadastru este inregistart doar 55 mp in loc de 75 mp, din cauza asta vroiam sa stiu de ce platesc pentru 75 mp.
Răspuns la discuția Suprafata apartamnet
Este un apartament vechi construit in 1957.
Vreau sa cer dosarul de la circa financiara ca sa pot vedea planul initial
Platesc impozit pentru o suprafata apartamnet si parti comuna de 75mp+25mp (75.00 mp ocupat + 25.00 mp neocupat) , Total:
100.00 mp,
Cum pot obtine cit este suprafata locuibila (apartament) si parti comune, curte.

Doina

Răspuns la discuția Transmitere index apometre
Am inteles. O sa-i comunic ce ai scris mai sus.
Multumesc
Răspuns la discuția Transmitere index apometre
Nu locuieste nimeni . In imobil sint doar 4 apartamente si una din vecine face calcul consumului de apa si plateste. Este un fel de administrator. Pina acum 6 luni ii trimiteam pe mail fotogrfia apometrului, iar acum vrea sa il montez afara din boxa.
Am vrut doar sa stiu daca este o lege in legutura cu transmitera indexului.
In anul 2018 transmitera indexului este normal prin mail, sms sau whatsapp.
Eu voi continua sa transmit prin mail si o sa lipesc un bilet pe usa cu indexul citit.
Răspuns la discuția Transmitere index apometre
Multumesc.
Care sint metodele legale de comunicare index apometre?
Exista o lege?
Se poate transmite poza indexului prin sms , whatsapp , e-mail?
Eu locuiesc in strainate si administartorul blocului ma obliga sa mut apometrul in afara locuintei ca sa poate face citire directa si nu acepta transmitere prin autocitire.
Consumul meu de apa este de 1 mc la trei luni.
Doina