avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1488 soluții astăzi
Forum Activitate brendyca

Activitate brendyca

Răspuns la discuția Reducere capital social
Multumesc! Pana sa ajung pe acest forum am citit ceva si am inteles ca nu e obligatoriu sa reduci capitalul social in cazul in care se vinde un activ,dar asociatii chiar doresc micsorarea acestuia, de aceea am pus intrebarea despre vanzare.
Răspuns la discuția Reducere capital social
Cu procedeul am inteles-o si am facut....motivele...mai vedem.
Oricum, va multumesc!Sunt multe aspecte ciudate la firma asta,dar macar cu unul m-am luminat:P
Răspuns la discuția Reducere capital social
Merci si o ultima intrebare e obligatoriu sa scriu motivele ce au stat la baza reducerii capitalului social?
Răspuns la discuția Reducere capital social
Redactarea AGA e problema.Daca scriu " .....Reducerea capitalului social la .....lei, structura fiind :
- X, aport in numerar de .... lei,... parti sociale in valoare nominala de 10 lei fiecare-..% din capitalul social.
- Y, aport in numerar de ... lei,.. parti sociale in valoare nominala de 10 lei fiecare-..% din capitalul social."
Nu e destul,nu-i asa?!! Asta e problema,ca nu gasesc un model dupa care sa ma orientez.
Răspuns la discuția Reducere capital social
Merci pt.raspuns,dar nu modalitatile in sine sunt problema(am citit lg),ci un model...asta-mi lipseste.Practica ma omoara.Nu e responsabilitatea mea sa ma ocup cu asta,dar ..vrea seful.
Lucrez pt. o firma care doreste sa vanda un activ o cladire din panouri metalice.Capitalul social e format si din numerar +aport in natura ..exact aceasta cladire.Se doreste reducerea capitalului social.Daca se poate, sa-mi dati un model de cum se poate face reducerea in acest caz.Multumesc anticipat
Răspuns la discuția Declaratii
Merci!
Răspuns la discuția Declaratii
Stiu de aceste modificari, dar am auzit ca se pot depune declaratii on-line si la pensie , insa nu am reusit sa fac rost de cerere.Oricum,merci!
Răspuns la discuția Declaratii
On-line nu se poate,nu de alta,dar cel de la care am cumparat firma a platit toate contributiile(marturie stau OP),dar a omis sa depuna aceste declaratii.El spune ca le-a inregistrat la ANOFM,dar nu pot sa cred...imi vine rau cand ma gandesc la amenda.Un pic de ajutor,va rog!
Discuție Declaratii
Stiu ca e un subiect pueril,dar nu realizez unde se depune declaratia Anexa 1.1.+1.2 privind evidenta nominala a asiguratilor si a oblig.de plata catre bug.asig.soc.de stat. Se depune la Casa de pensii?#-o