avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Activitate asteri

Activitate asteri

Multumesc!
Buna ziua am si eu o intrebare legata de analiza de risc ,care practic ma obliga sa imi instalez camere de supraveghere video ,si senzori de miscare cu alarma etc...si astea toate doar cu firmea autorizate care pe un kit cu 3 camere cer intr 2400-2800lei iar pe sistemul de alarma cu senzor de la 1200 in sus ,ideea e ca magazinul e in curtea casei mele,plus ca ei zic ca e obligatoriu da daca mi se sparge magazinul nu ma ajuta cu nimic ,deci de ce mai e obligatoriu?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua! Din propria experienta spn ce stiu si sper sa va ajute, am si eu un II deci am depus declaratia de aia va si scriu ce am facut eu,in primul rand declaratia unica se depune online sau de un contabil autorizat asa mi s-a comunicat mie ,online o puteti depune daca sunteti inregistrata in Spatiu Virtual Anaf( se intra pe saitul lor adica spv anaf ,se da pe depunere declaratie ,se deschide declaratia se complecteaza cu datele care vi se cer,se da validare declaratie se salveaza,apoi se intra din nou la depunere declaratie si se trimite,asteptati un mesaj de la domnii daca e valida sau nu declaratia) sper sa va ajute
Discuție bani falsi
Buna ziua ,as dori daca se poate sa imi spuna si mie cineva la ce sa ma astept ieri 04012019 am fost la o casa valutara sa intreb daca bani respectvi adica 2 bacnote de cate 20 lire sterline sunt bune ,aratau destul de uzati iar una era lipita cu scoci,Ma asteptam sa mi se spuna sa merg la banca sa fac cerere sa primes bani de jumatate inapoi sau cat se da cand e cazul ca bani sunt deteriorati.Surpriza mea a fost ca bani erau falsi:-( acu vine politia ma duce sa dau declaratie ideea e ca bani i-am avut in urma unei excurii in Anglia exact de unde provin nu pot tine minte la mine aveam bacnote mari cand am plecat la intoarcere in aeroport am cheltuit 10 lire si ceva pe sucuri ,dulciuri iar ultimele bacnote au ramas in portofel(2 bacnote a cate 20 lire ).Portofelul a ajuns din gresala in geanta de voiaj care uterior a fost pusa in pod.intre sarbatori am dat de iei ca am avut nevoie de geanta, si vazandu-i destul de suspecti am vrut sa vad ce sunt cu ei(am crezut ca arat asa din cauza ca au stat in pod ba la cald ba la rece din 2016).Va multumesc anticipat!