avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1167 soluții astăzi
Forum Activitate AlexandruBarbu

Activitate AlexandruBarbu

Va multumesc mult pentru raspuns!
Buna seara. Am o problema. Tata a murit pe 6ianuarie 2020. Mama s-a dus la 2 firme diferite de notariat, iar primul avocat i-a spus ca s-a dat o lege noua care zice ca succesiunea se poate face abia dupa un an de la deces. Al doilea a spus ca dupa 6 luni de la deces. Pana la urma cand se poate face succesiunea? Am de inchis 2 conturi bancare pe numele tatalui si de trecut masina de pe numele lui pe al meu. Va rog, daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Va multumesc!
Buna ziua. Am doua abonamente, unul de telefonie mobila, altul de internet. Cel de telefonie mobila a fost recent reinnoit, din greseala, de tatal meu, dar ar fi vrut sa il rezilieze. Nu a inteles bine ce i s-a comunicat printr-un apel telefonic si a prelungit abonamentul pentru inca doi ani. Celalalt abonament, de internet, cand am facut abonamentul, nu am fost informat ca o sa fie pe o perioada de 2ani, iar eu aveam nevoie doar de 3-4 luni. Asta in cazul in care, la ambele abonamente, nu am primit nici un beneficiu in plus, fata de cel de a imi oferi serviciul pe care il platesc lunar. Cand am vrut sa reziliez abonamentul de internet, mi s-a spus ca pot, dar trebuie sa platesc echivalentul de bani care ar fi trebuit platiti lunar, pana la finalul contractului.