avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1619 soluții astăzi
Forum Activitate KRMN2019

Activitate KRMN2019

Tocmai aceasta este problema. Cererea de chemare in judecata nu este clara. aproximativ 70% de pe fiecare pagina este neagra complet. Nu pot sa formulez intampinarea intrucat nu inteleg aproape nimic.
Buna ziua. Am primit de la judecatorie documentele depuse intr-un dosar in care am calitate de parat. Documentele (cererea de chemare in judecata) primite sunt total ilizibile. Cum pot solicita instantei o alta copie lizibila a acestor documente ? Exista vreun model standard de cerere ? Cum as putea proceda? Multumesc antiticpat pt raspuns !
Răspuns la discuția Mutare minor in Germania
procura a fost facuta pentru o perioada de 10 luni, incepand cu data de.... pana la data de... Puteti totusi sa imi spuneti daca legal exista vreo posibilitatea ca cei doi copii sa fie adusi in tara chiar daca mama lor nu vrea sa se intoarca (si implicit nici pe ei sa ii aduca) ?
Răspuns la discuția Mutare minor in Germania
Buna seara.

Fratele meu si sotia lui au decis sa se desparta, urmand sa se depuna actele de divort. Ea a insistat foarte mult ca el sa ii faca o procura sa o lase sa plece impreuna cu cei 2 copii minori in Spania, la mama ei, pentru o perioada de 10 luni. Au facut procura, urmand ca ea sa plece spre sfarsitul lunii martie, insa a 2-a zi dupa ce a avut procura in maini si-a luat bilete si a plecat iar cererea de divort nu a fost inca inaintata. Ce se intampla daca la expirarea celor 10 luni de zile pentru cat are procura data, ea nu se va intoarce in tara cu copiii ? Ce masuri legale poate lua fratele meu pentru a isi readuce copiii in tara ?

Multumesc !
Răspuns la discuția Procura
Buna seara.

Fratele meu si sotia lui au decis sa se desparta, urmand sa se depuna actele de divort. Ea a insistat foarte mult ca el sa ii faca o procura sa o lase sa plece impreuna cu cei 2 copii minori in Spania, la mama ei, pentru o perioada de 10 luni. Au facut procura, urmand ca ea sa plece spre sfarsitul lunii martie, insa a 2-a zi dupa ce a avut procura in maini si-a luat bilete si a plecat iar cererea de divort nu a fost inca inaintata. Ce se intampla daca la expirarea celor 10 luni de zile pentru cat are procura data, ea nu se va intoarce in tara cu copiii ? Ce masuri legale poate lua fratele meu pentru a isi readuce copiii in tara ?

Multumesc !
Buna seara.

Fratele meu si sotia lui au decis sa se desparta, urmand sa se depuna actele de divort. Ea a insistat foarte mult ca el sa ii faca o procura sa o lase sa plece impreuna cu cei 2 copii minori in Spania, la mama ei, pentru o perioada de 10 luni. Au facut procura, urmand ca ea sa plece spre sfarsitul lunii martie, insa a 2-a zi dupa ce a avut procura in maini si-a luat bilete si a plecat iar cererea de divort nu a fost inca inaintata. Ce se intampla daca la expirarea celor 10 luni de zile pentru cat are procura data, ea nu se va intoarce in tara cu copiii ? Ce masuri legale poate lua fratele meu pentru a isi readuce copiii in tara ?

Multumesc !
După ce te-au taxat de 2 ori le-ai trimis o solicitare de închidere a abonamentului? Sau doar ți-ai schimbat cardul?
Buna George. Dupa cateva mail-uri trimise catre ei am primit azi solicitarea lor de a le transmite cererea de anulare pe mail/fax semnata in care sa le dau numele si adresa de mail. Tu le-ai trimis sub aceasta forma ? sau strict pe mail-uri v-ati conversat. Multumesc.