avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1587 soluții astăzi
Forum Activitate liliana.pascale

Activitate liliana.pascale

Multumesc mult !
Am aceste dovezi.

Livius Laslau a scris:

Buna seara,
In sesizarea OPC va trebui să faceți dovada faptului că mașina s-a defectat (plata tractării, intrarea în service). Altfel, nu prea aveți șanse să vă recuperați banii.
Succes!

Multumesc mult!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Faceti o sesizare la ANPC si vedeți ce soluție va ofera.Tb văzut exact dacă aveți un contract,ce clauze cuprinde etc.

Buna ziua!
Am o intrebare.
Am facut o rezervare cu plata integrala (altfel nu accepta rezervarea) la un hotel din Mangalia?
In drum spre mare, am avut o defecțiune la maşină, drept pt care a trebuit sa ne intoarcem pe platformă, inapoi acasa.
Am cerut celor de la hotel sa ne reprogrameze in alta perioada sau sa ne returneze banii. Ne -au reprogramat dupa 15 septembrie cu o penalizare care constă in o noapte de cazare.
Nu este un abuz al celor de la hotel ?
Cum sa fac sa imi recuperez banii dați?
Nu mi se pare corect sa Nu existe rezolvare favorabilă in astfel de situatii.
Pot fi si situații in care chiar nu poti ajunge la destinație.
Ce şanse am sa imi recuperez banii dați ?
Multumesc !
Bună ziua,
O persoana este decedata de mai mulți ani. Pe numele ei, a ramas deschis un cont bancar. Din greşală, s-a virat o sumă de bani in acest cont.
Se poate, cu un certificat care atestă calitatea de moştenitor, să ridice aceşti bani unul din moştenitori. Moştenitorii sunt tată şi fiu şi nu au făcut succesiunea.
Cât costă eliberarea acestui certificat?
Eu sunt cea care doreşte recuperarea banilor virați greşit şi am vorbit cu unul din moştenitori care este deacord cu ridicarea banilor şi restituirea lor către mine.
Mulțumesc !