Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Certificat dovada calitate mostenitor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Certificat dovada calitate mostenitor

Bună ziua,
O persoana este decedata de mai mulți ani. Pe numele ei, a ramas deschis un cont bancar. Din greşală, s-a virat o sumă de bani in acest cont.
Se poate, cu un certificat care atestă calitatea de moştenitor, să ridice aceşti bani unul din moştenitori. Moştenitorii sunt tată şi fiu şi nu au făcut succesiunea.
Cât costă eliberarea acestui certificat?
Eu sunt cea care doreşte recuperarea banilor virați greşit şi am vorbit cu unul din moştenitori care este deacord cu ridicarea banilor şi restituirea lor către mine.
Mulțumesc !
liliana.pascale, utilizator