avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Activitate IONUT TLP

Activitate IONUT TLP

Va salut.cum imi pot ridica permisul de la IPJ,cat durează si ce trebuie facut?Mentionez ca am avut un dosar penal intocmit la BACAU la care am primit clasare iar eu sunt din TELEORMAN,permisul meu fiind la IPJ BACAU in acest moment.cum se procedează!trebui să merg eu sa-l ridic de la Bacau sau se trimite la adresa care la emis si cat ar dura?!Multumesc
Nu scrie nimic de nici o suspendare,doar clasarea faptei întrucît fapta nu a fost săvârșită cu vinovăția prevăzută de lege.multumesc
Buna ziua. Am avut un dosar penal pentru conducere cu permisu suspendat la care am primit clasare.cu ordonanța de la parchet imi pot ridica permisul.mentionez ca dosarul l-am avut în felul următor:Am avut un accident minor cu pagube materiale pe care nu l-am anunțat iar ipj iași mia suspendat permisul pe 30 de zile pentru neanuntare de accident.eu nu am stiu de suspendare,procesul verbal primind-ul prin afisare la domiciliu.in timpul suspendării permisului pentru fapta de la iași am fost oprit în trafic de către poliție figurand cu permisul suspendat eu nestiind de suspendare deoarece nu primisem procesul verbal de la iasi.mentionez ca,cum am primit procesul de la iași am si predat permisul.vreau sa stiu daca imi pot ridica permisul in baza clasarii dosarului sau mai primesc o suspendare de 90 de zile de la politie.multumesc