avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1132 soluții astăzi
Forum Activitate alexmen

Activitate alexmen

Nu am primiti nici un process verbal de amenda nici personal nici la adresa de domiciliu si acum dupa 3 ani sint executat silit de ANAF fara vreo instintare prealabila,este legal?
CE pot face in acest Caz?
Răspuns la discuția contestare executare silita
pai.. n-a prea respectat termenul,au fost 20 de zile,an e-mailul prin care am cerut actele si chitanta care mi-a dat cind am ridicat actele conf.programarii,in rest vorbe ca nu e disponibil ca e colo ba dincolo ba o sedinta,ba o executare,deci am dovezi ca nu arespectat termenul,asa ca ce pot face?
Răspuns la discuția contestare executare silita
adica cum nu m-a fentat?m-a plimbat cu vorba fara sa-mi dea dosarul vreo 20 de zile ca sa se asigure ca nu pot contesta,el stia de 15 zile eu nu si nici nu a spus cind am cerut dosarul,asta nu e fenta?asa isi face traba un executor?
Răspuns la discuția contestare executare silita
buna seara,
Un credit facut in 2005 si scadent in 2010 la care nu s-a platit nimic in acea perioada si nici dupa pentru ca nu l-am facut eu,e un fals,am aflart de el acum cind am primit acea incheiere,am ales calea cu contestatia si prescrierea crezin ca e mai usoara mai ales ca Hotarirea jud.de executare e dta in 2014 si executorul m-a plimbat la propriu vreo 20 de zile cind am cerut dosarul nestiind de cele 15 zile(era foarte sigur ca nu pot contesta cind am fost la el.Ce pot face in situatia asta.Sincer nici eu nu vreau sa schimb locul de munca pentru ca e ok,dar 700 de lei pe care-i donez lunarm-au bagat in criza.O seara placuta va doresc
Răspuns la discuția contestare executare silita
datoria este prescrisa,nu ma sustrag dar exxecutorul ma fentat cu cele 15 zile in care putam sa o contest si vreau sa-l fac sa trimita o alta adresa de exxe cutare pe care sa 0 pot contesta legal
Răspuns la discuția contestare executare silita
dar va trbui sa trimita o alta adresa care poate fi contestata eu asta urmaresc
Răspuns la discuția contestare executare silita
daca shimb locul de munca ce se intampla
Răspuns la discuția contestare executare silita
Dar va trebui sa trimita o alta adresa la firma respectiva nu?si accea poatew fi contestata in 15 zile
Răspuns la discuția contestare executare silita
buna ziua,Ce se intampla demisionez de la actualul loc de munca unde am aceasta poprire pe salariu si ma angajez in alta parte?care este noul termen de prescriere?
Răspuns la discuția contestare executare silita
probele astea nu le am,de unde le iau?eu stiu ca nu am platit decit una sau doua rate,in2005 si de atunci nimic.din 2005 si pina in 2010 nimic.cum si de unde obtin situatia contului de imprumut?