avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Prices verbal de amenda
Discuție deschisă în Executare silită

Prices verbal de amenda

Nu am primiti nici un process verbal de amenda nici personal nici la adresa de domiciliu si acum dupa 3 ani sint executat silit de ANAF fara vreo instintare prealabila,este legal?
CE pot face in acest Caz?
Ultima modificare: Vineri, 11 Octombrie 2019
alexmen, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 11:16, 11 Octombrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Solicitati o copie de pe PV de amendare si solicitati sa fie trecuta data comunicarii.
Dupa aceia contestati acel PV in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somatie dosar executare amenda cnair So22en1! So22en1! Am primit o somatie de executare silita emisa in 16.11.2017 pentru o amenda de la CNAIR pentru un titlu de creanta R170115679 din 07.02.2017. Ciudat este ... (vezi toată discuția)
Instiintare plata amenda circulatie fara proces verbal marinelasss marinelasss buna ziua, am primimit de la circa financiara instiintare ca am de platit amenda conform unui proces verbal din luna ianuarie. Nu am luat la cunostinta si ... (vezi toată discuția)
Executare silita rovinieta- pv necomunicat ralwel ralwel Buna ziua, Va prezint pe scurt problema mea: In data de 12.05.2011 am fost amendat pentru neplata rovinietei. Cu toate acestea, nu am avut cunostinta de ... (vezi toată discuția)