Forum Discuţii juridice Executare silită contestare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

contestare executare silita

cum si in cit timp se poate contesta o executare silita?am o poprire pe salariu din octombrie 2018 pentru un credit bancar facut in 2005 si o sentinta de executare silita din 2014 de care am aflat acum o data cu poprirea.multumesc
-mentionez ca e un credit la care am platit o singura rata in 2005 ,deoarece am fost plecat diun tara o perioada mai lunga,in tot acest timp nu am primit nici o notificare si nici acum cind m-am trezit cu poprirea
alexmen, utilizator
Contestația la executare se face în maximum 15 zile de la comunicare...
si acum nu se mai poate face nimic?
Se poate solicita repunerea în termen dacă există o împrejurare care s-o justifice; luați legătura cu un avocat de pe site sau din tabloul avocaților pentru a stabili ce șanse aveți.
termenul curge de la data cand ati aflat de executare..
cand ati aflat ?
Probabil in octombrie 2018 ati aflat de vreme ce atunci s-a instituit poprirea!
Singura soluție ar fi o repunere în termen, dar sunt necesare motive solide.