avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate kbualex

Activitate kbualex

Buna seara! Asociatia de care apartin vad ca este de locatari e aceeasi chestie ca cea de proprietari legea 196/2018 se aplica si la asociatia de locatari ?
Va multumesc frumos! aveti idee in care articol gasesc obligarea constituiri unei asociati ?
Buna seara am mai scris un topic despre problema mea cu hidroizolatia si dupa cereri facute catre administrator(care stiam si se dadea si presedinte) aflu ca defapt nu avem un presedinte si o asociatie si nu mai stiu ce sa fac si unde sa merg problema e ca eu mi-as face partea mea de aprtament dar o sa mi se infiltreze apa de la vecini care au aceeasi problema dar nu ii intereseaza deoarece au chiriasi in apartamentele lor! Indrumati-ma si spuneti-mi ce pot face. Multumesc.
Va multumesc frumos pentru indrumari. astazi il sunasem pe presedinte care e si administrator si am aflat socat ca defapt nu exista nici un presedinte de asociatie si nu avem nici o asociatie defapt. chiar nu mai stiu ce sa fac....
Multumesc frumos! Am un prieten broker de asigurari si a zis ca e ok daca imi fac doar ca e tarziu trebuia sa imi fac inainte sa am daunele ce le am.
Buna seara. Problema mea este ca imi ploua in casa si mai grav de atat in tabloul electric, presedintele asociatie si administratorul imi zic ca nu este problema lor sa ma descurc. va rog sa ma indrumati ca nu mai stiu ce sa fac si nu imi permit sa izolez eu tot acoperisul, Multumesc mult