avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate Filip2019

Activitate Filip2019

Va multumesc pentru raspuns, din pacate chiar conducerea societatii a cerut sa nu ne fie comunicat nimic pana nu este totul semnat si depus la ITM :(
Va multumesc mult pentru disponibilitate.
Si cum se poate face acest lucru ? Se pot contesta deciziile deja semnate ? (unele nici nu ne-au fost comunicate oficial)
...nu exista sindicat constituit
Buna ziua, prin reprezentantul angajatiilor inteleg acea persoana aleasa prin vot desemnata de angajati (suntem < 30) sa ne reprezinte interesele in fata angajatorului (dupa cum spuneam CCM (contract colectiv de munca) ROI regulament de ordine interioara) si alte decizii luate de angajator. Dupa cum spuneam dinsul semna aceste documente fara sa se consulte cu angajatii in prealabil si a semnat acte care anuleaza unele baneficii avute (sau reduce quantumul) dupa bunul plac.
Ce se poate face impotriva unui "reprezentant al angajatiilor" care semneaza acte ce aduc prejudicii salariatilor fara a se consulta cu acestia ? (sa semnat CCM fara sa ne fie prezentat in prealabil, sa semnat ROI fara sa ne fie prezentat in prealabil, a semnat acte ce aduc reduceri la premiile primite de angajati fara sa se consulte cu angajatii)
Va multumesc frumos
Buna ziua,
recent am fost angajat de o companie cu functia de manager departament IT doar ca la semnarea contractului mi sa atribuit o functie care nu are nimic in comun cu atribuțiunile mele, eu ne avand studii superioare (cu promisiune ca vom face o foaie aditionala pe parcurs cand vom gasi o funtie potrivita) voiam doar sa stiu ce functie si ce cod COR ar fi cel mai indicat in acest caz ?

Va multumesc anticipat