avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Activitate Oana456

Activitate Oana456

Discuție Partaj
Buna ziua,
Vroiam sa cer o parere despre cum s-ar imparti bunurile detinute in caz ca nu ajung la un acord cu sotul in caz de divort.
- un apartament pt. care am facut credit prima casa inainte de casatorie
- un spatiu comercial (50% noi + 50% alt proprietar)
- o garsoniera trecuta pe numele mamei lui (pt. a reduce din cheltuieli am facut un contract cum ca noi o imprumutam cu banii de garsoniera, iar daca nu ne returneaza banii, vom prelua garsoniera)
Mentionez ca ultimele 2 sunt cumparate cu banii jos luati printr-un credit pe numele meu in strainatate.
- o masina pe numele meu achizitionata in timpul casatoriei + o masina achizitionata dupa depunerea cererii de divort.
Suntem casatoriti din 2013.
Răspuns la discuția Cea mai buna varianta pt divort
Va multumesc
Răspuns la discuția Cea mai buna varianta pt divort
Si ar fi vorba de o singura infatisare la mediator? Putem sa mergem impreuna o data daca nu va fi nevoie sa fim din nou prezenti amandoi in termen de 30 de zile.
Răspuns la discuția Cea mai buna varianta pt divort
Va multumesc. Am mai citit despre optiunea de a merge la un mediator. Nu am inteles insa de cate sedinte ar fi nevoie si de cat timp ar dura pana la pronuntarea divortului.
Buna ziua. As dori sa stiu care este cea mai buna modalitate de a divorta in cazul in care sotul meu lucreaza in strainatate, suntem casatoriti in Bucuresti si eu locuiesc in alt judet. El este din Bucuresti si vine in tara ocazional. Am citit despre mediatori. Este nevoie de o singura infatisare a amandurora la mediator?