avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate octavian.marius.dinu@gmail.com

Activitate octavian.marius.dinu@gmail.com

Răspuns la discuția Executare RCS&RDS
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Gi-jane2 - de asemenea: mulțumesc pentru răspuns.
Răspuns la discuția Executare RCS&RDS
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Excelent!
Demarasem deja procesul de informare, însă vreau sa ți mulțumesc încă odata pentru promptitudine.

O a doua părere nu dăunează niciodată.
Răspuns la discuția Executare RCS&RDS
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mulțumesc, Paul!

Cunosc acest aspect, tocmai de aceea m a indus in eroare acțiunea lor.

Continuând aceasta discuție:
Care sunt șansele sa obțin despăgubiri din partea companiei, in cazul in care instanta decide ca am fost nedreptățit?

Teoretic mi au lezat imaginea de debitor, prin raportările făcute către Biroul de Credit S.A. si anume “întârziere la plata facturii aferentă serviciilor de telecomunicații” - fapt ce mi va reduce scorul de bonitate și, implicit, provoca disconfort in viitoarele acțiuni economice.
Am contractat un abonament de telefonie mobila de la RCS&RDS pe o perioada de un an, dar l am folosit ~doua luni - fără achizitia niciunui alt serviciu sau bun, legat de acest abonament; am achitat facturile aferente la timp, iar ulterior, după aceste doua luni, am decis sa mi portez numărul de telefon in alta rețea, data fiind calitatea slaba a serviciilor.
RCS&RDS îmi solicita plata in întregime a perioade contractuale, fiind informat printr-o nota de executare silită. Suma este irelevanta - 297 de lei -.
Nelamurirea mea:
Au vreun temei legal sa mi solicite aceasta suma?

Mulțumesc anticipat!