avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Activitate Malina4673

Activitate Malina4673

Buna ziua. Doresc sa aflu de ce in cazul in care s-a intocmit si semnat actul de succesiune, banca nu doreste sa ne dea banii, decat in prezenta tuturor succesorilor. Eu doresc sa imi iau partea mea din succesiune si banca refuza sa imi dea aceasta parte motivand ca trebuie sa fie de fata toti succesorii in acelasi moment in aceeasi sucursala. Mentionez ca unul dintre mostenitori , dupa ce a semnat actul de succesiune, ne-a informat ca nu mai vrea sa vina sa-si ridice partea sa. Consider ca este un abuz din partea bancii.
Multumesc anticipat pt raspuns.
Buna seara,
Ma aflu in ipostaza de coplatitor al unui imprumut facut de fosta sotie.
Platesc ratele unui imprumuț,pt ca asa am hotarat la divortul incheiat pe cale amiabila,la notar, fara a fi specificat in hotararea de divort.
Intre timp,fosta sotie s-a hotarat sa facem partajul.Mentionez ca din acel imprumut, am platit avans pt apartamentul in care a ramas ea,imbunatatiri in casa de la tara,care e pe numele ei si am platit un teren, care vrea sa-i ramana tot ei.
Vrea sa mergem la notar si sa trec imprumutul pe numele meu, iar ea sa ramana cu apartamentul si terenul, nediscutand despre casa de la tara in care s-au investit o groaza de bani.
As vrea sa stiu,daca ajungem in instanta, cu partajul,..ce se poate intampla cu imprumutul,vis-a-vis de mine(coplatitoru)??
Va multumesc anticipat, celor care imi pot da un rasp.in acest sens.