Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Abuz banca succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Abuz banca succesiune

Buna ziua. Doresc sa aflu de ce in cazul in care s-a intocmit si semnat actul de succesiune, banca nu doreste sa ne dea banii, decat in prezenta tuturor succesorilor. Eu doresc sa imi iau partea mea din succesiune si banca refuza sa imi dea aceasta parte motivand ca trebuie sa fie de fata toti succesorii in acelasi moment in aceeasi sucursala. Mentionez ca unul dintre mostenitori , dupa ce a semnat actul de succesiune, ne-a informat ca nu mai vrea sa vina sa-si ridice partea sa. Consider ca este un abuz din partea bancii.
Multumesc anticipat pt raspuns.
Pentru ca ar trebui ca banca să calculeze exact suma proporționala cotei dvs, aspect cu care nu vor să își bată capul. Probabil, daca erați cu toții, v-ar fi dat întreaga sumă, urmând să o împărțiți intre dvs.