avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate Mircea vasilica

Activitate Mircea vasilica

2016 mi sa suspendat permisu pt o luna intre timp am condus cu 72 ore inainte de expira termenu de o luna dosar penal dupa un an se da renuntare la urmarirea penala dar am mai fost prins inca o data iar un un dureaza asteptarea verdictului tot renuntare si in al doilea caz intre timp a mai fost un caz am fost con damnat 8 luni cu suspendarea pedepsei si 3 ani su supraveghiere , a 4 magarie sa judecat in aprilie 2020 cu revocarea din prima instanta de 8 luni , mi se da 10 luni si 3 ani sub supraveghere mentionez caci problema permisului nu e pusa pe fond si nici o interdictie a judecatorului nu este ci doar interzicerea de a conduce masina pana la clarificarea dosarului , am sunat la pol. am intrebat cand pot sa redobandesc permisu ...? la care mi sa zis ca trebe sa fac scoala de la inceput ...sala si oras nici de cum redobandire ..si sant in dubiu deoarece nimeni si nicaeri nu mi-a anulat permisu ci doar politia mi la SUSPENDAT pe durata solutionarii problemei . ata era doar insotita de amenda caracteristica acestei fapte . As dori o informare si in privat daca se poate sub ori ce forma va rog .Va multumesc

Si eu am fost oprit de 4 ori consecutiv dupa ce misa ridicat permisu pt o luna pt acumulare de puncte pt 30 zile cu 72 de ore inainte de expirare am fost oprit si apare primu dosar penal dupa care apar inca 4 la primele doua se da neincepera urmariri la a 3 sant dat in tribunal data procesului e 31 ianuarie 2019 .?????cema asteapta nustiu.....mentionez nu alcol nu viteza

Alinionescu a scris:
Răspuns la discuția Conducere cu permisul suspendat
Si eu am fost oprit de 4 ori consecutiv dupa ce misa ridicat permisu pt o luna pt acumulare de puncte pt 30 zile cu 72 de ore inainte de expirare am fost oprit si apare primu dosar penal dupa care apar inca 4 la primele doua se da neincepera urmariri la a 3 sant dat in tribunal data procesului e 31 ianuarie 2019 .?????cema asteapta nustiu.....mentionez nu alcol nu viteza

Alinionescu a scris:

Buna ziua in 2015 mi a fost suspendat permisul de conducere.. in aceleași an am continuat sa merg cu mașina m-au prins mi sau făcut 4 dosare penale.. la doua dintre ele mi sa dat renunțare la urmărire penală iar unu dintre ele este acum in tribunal și m-au citat pe 1 Martie ce se poate întâmpla?