Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Regimul permise de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Regimul permise de conducere

2016 mi sa suspendat permisu pt o luna intre timp am condus cu 72 ore inainte de expira termenu de o luna dosar penal dupa un an se da renuntare la urmarirea penala dar am mai fost prins inca o data iar un un dureaza asteptarea verdictului tot renuntare si in al doilea caz intre timp a mai fost un caz am fost con damnat 8 luni cu suspendarea pedepsei si 3 ani su supraveghiere , a 4 magarie sa judecat in aprilie 2020 cu revocarea din prima instanta de 8 luni , mi se da 10 luni si 3 ani sub supraveghere mentionez caci problema permisului nu e pusa pe fond si nici o interdictie a judecatorului nu este ci doar interzicerea de a conduce masina pana la clarificarea dosarului , am sunat la pol. am intrebat cand pot sa redobandesc permisu ...? la care mi sa zis ca trebe sa fac scoala de la inceput ...sala si oras nici de cum redobandire ..si sant in dubiu deoarece nimeni si nicaeri nu mi-a anulat permisu ci doar politia mi la SUSPENDAT pe durata solutionarii problemei . ata era doar insotita de amenda caracteristica acestei fapte . As dori o informare si in privat daca se poate sub ori ce forma va rog .Va multumesc
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Cititi art. 114 alin.1 lit.b din OUG 195/2002.
E anulat permisu

Mircea vasilica a scris:

2016 mi sa suspendat permisu pt o luna intre timp am condus cu 72 ore inainte de expira termenu de o luna dosar penal dupa un an se da renuntare la urmarirea penala dar am mai fost prins inca o data iar un un dureaza asteptarea verdictului tot renuntare si in al doilea caz intre timp a mai fost un caz am fost con damnat 8 luni cu suspendarea pedepsei si 3 ani su supraveghiere , a 4 magarie sa judecat in aprilie 2020 cu revocarea din prima instanta de 8 luni , mi se da 10 luni si 3 ani sub supraveghere mentionez caci problema permisului nu e pusa pe fond si nici o interdictie a judecatorului nu este ci doar interzicerea de a conduce masina pana la clarificarea dosarului , am sunat la pol. am intrebat cand pot sa redobandesc permisu ...? la care mi sa zis ca trebe sa fac scoala de la inceput ...sala si oras nici de cum redobandire ..si sant in dubiu deoarece nimeni si nicaeri nu mi-a anulat permisu ci doar politia mi la SUSPENDAT pe durata solutionarii problemei . ata era doar insotita de amenda caracteristica acestei fapte . As dori o informare si in privat daca se poate sub ori ce forma va rog .Va multumesc