avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1068 soluții astăzi
Forum Activitate Catalin@89

Activitate Catalin@89

Buna ziua,vreau sa ii fac bunicului titu de propietate pe un teren si el are handicap (dementa ) si zace la pat,am facut masuratori si cerere la primarie,m am lovit de situatia ca el trebuie sa semneze acele acte la primarie,cum procedez as putea face vreo procura cu drept de semnatura pe numele persoanei care are grija de el in momentul acesta,ar fi vreun risc ca persoana respectiva sa vanda vreun teren al lui.multumesc
Răspuns la discuția Drept de semnatura
Da sufera de boala pshica,(dementa) ce sar putea face in cazul acesta multumesc frumos
Buna ziua,vreau sa ii fac bunicului titu de propietate pe un teren si el are handicap si zace la pat,am facut masuratori si cerere la primarie,m am lovit de situatia ca el trebuie sa semneze acele acte la primarie,cum procedez as putea face vreo procura cu drept de semnatura pe numele persoanei care are grija de el in momentul acesta,ar fi vreun risc ca persoana respectiva sa vanda vreun teren al lui.multumesc
Răspuns la discuția Mostenire teren
Ok multumesc
Răspuns la discuția Mostenire teren
Si vanzare cumparare sar putea face daca tataie are handicap
Răspuns la discuția Mostenire teren
Da unchiu are 2 copii
Discuție Mostenire teren
Buna ziua mar interesa si pe mine cum as putea sa construiesc o casa pe un teren,acel teren e al lui tataie si nu pot sa fac act vanzare cumparare el are certificat medical de handicap si pensie ( nu mai cunoaste pe nimeni nici pe el nu stie cine e) el are 2 copii unchiul meu si tata care este decedat am inteles ca dreptul la mostenire are unchiul meu si eu cu mama,cum as putea sa construiesc daca unchiul meu este de acord sa imi lasa mie acel teren,ce trebuie să fac ar putea sa imi faca o donatie ceva
Răspuns la discuția Mostenirea unui teren
Ce ar trebuie ca acte pentru o autorizație de construcție
Răspuns la discuția Mostenirea unui teren
Multumesc frumos ana maria dutescu o sa vad ce fac,deci as putea sa obtin autorizație de construcție si sa construiesc,dupa moartea lui o sa ma coste mai mult sa le trec pe numele meu.ms
Răspuns la discuția Mostenirea unui teren
Multumesc frumos,deci ar fi de asteptat