avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Activitate jandangerosu

Activitate jandangerosu

cum pot dovedi ca nu am avut putinta de a indeplini obligatiile civile?
sau cum as putea evita chestia cu 6 luni de inchisoare?
vroiam sa vad dk ma puteti ajuta cu unsfat sau un raspuns la o intrebare.deci, in concluzie sa va spun: am avut o sala de jocuri si internet,nu am avut licente, am fost condamnat pe legea 8/1996(drepturi de autor si drepturi conexe) la 6 luni cu suspendare si plata a 100 milioane (lei vechi),daume materiale catre mai multe parti civile(microsoft,vivendy,blizard etc). dupa proces nu am primit nici o adresa din partea acestor firme, k ar trebui sa le platesc,sau in ce cont sa trimit banii.am citit pe net "art.84-revocarea in cazul neexecutarii obligatiilor civile",in care se spune k daca nu platesc daunele catre partile civile pana la expirarea termenului de incercare sau nu dovedesc k nu am avut putinta de a indeplini acele obligatii ,instanta dispune revocarea suspendarii.vroiam sa stiu ce se intampla?daca partile civile nu sesizeaza parchetul, se autosesizeaza el si ma trimite la puscarie?sau cum functioneaza asta? nu am nici un venit, nu sunt angajat,am doar un apartament pe numele meu in localitatea pogoanele jud buzau.un orasel mic.astept raspuns la aceste intrebari si poate un sfat ceva.va multumesc
vroiam sa vad daca ma puteti ajuta cu unsfat sau un raspuns la o intrebare.deci, in concluzie sa va spun: am avut o sala de jocuri si internet,nu am avut licente, am fost condamnat pe legea 8/1996(drepturi de autor si drepturi conexe) la 6 luni cu suspendare si plata a 100 milioane (lei vechi),daume materiale catre mai multe parti civile(microsoft,vivendy,blizard etc). dupa proces nu am primit nici o adresa din partea acestor firme, k ar trebui sa le platesc,sau in ce cont sa trimit banii.am citit pe net "art.84-revocarea in cazul neexecutarii obligatiilor civile",in care se spune k daca nu platesc daunele catre partile civile pana la expirarea termenului de incercare sau nu dovedesc k nu am avut putinta de a indeplini acele obligatii ,instanta dispune revocarea suspendarii.vroiam sa stiu ce se intampla?daca partile civile nu sesizeaza parchetul, se autosesizeaza el si ma trimite la puscarie?sau cum functioneaza asta? nu am nici un venit, nu sunt angajat,am doar un apartament pe numele meu in localitatea pogoanele jud buzau.un orasel mic.astept raspuns la aceste intrebari si poate un sfat ceva.va multumesc