Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... revocarea in cazul neexecutarii obligatiilor civile
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

revocarea in cazul neexecutarii obligatiilor civile

vroiam sa vad daca ma puteti ajuta cu unsfat sau un raspuns la o intrebare.deci, in concluzie sa va spun: am avut o sala de jocuri si internet,nu am avut licente, am fost condamnat pe legea 8/1996(drepturi de autor si drepturi conexe) la 6 luni cu suspendare si plata a 100 milioane (lei vechi),daume materiale catre mai multe parti civile(microsoft,vivendy,blizard etc). dupa proces nu am primit nici o adresa din partea acestor firme, k ar trebui sa le platesc,sau in ce cont sa trimit banii.am citit pe net "art.84-revocarea in cazul neexecutarii obligatiilor civile",in care se spune k daca nu platesc daunele catre partile civile pana la expirarea termenului de incercare sau nu dovedesc k nu am avut putinta de a indeplini acele obligatii ,instanta dispune revocarea suspendarii.vroiam sa stiu ce se intampla?daca partile civile nu sesizeaza parchetul, se autosesizeaza el si ma trimite la puscarie?sau cum functioneaza asta? nu am nici un venit, nu sunt angajat,am doar un apartament pe numele meu in localitatea pogoanele jud buzau.un orasel mic.astept raspuns la aceste intrebari si poate un sfat ceva.va multumesc
jandangerosu, utilizator
1. Nu mai puneti aceeasi intrebare pe mai multe topicuri. :-/

2. Uitati-va la raspunsurile primite pe celalalt topic deschis : Forum I Dreptul in discutie I Dreptul, calculatorul meu si internetul I Subiect - caz copyright. revocarea pedepsei in cazul neexecutarii obligatiilor civile :)
Cornel Vasile, Consilier juridic