avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate Viky85

Activitate Viky85

Buna ziua numele meu este parasca victoria am fost lucrator comercial la jumbo din iunie 2018 pana pe 29 martie 2019 .am intampinat probleme nu mi sa dat bonurile de masa si nici sal cum trebuie nu am lipsit nu am intarziat ba mai mult aveam ore pe plus si acum pe fluturas apare minus 8 ore .cum procedez sa mi se faca dreptate tinand cont ca in acceasi sap au mai plecat 2 colegi si ei au primit bonurile de masa.multumesc o zi frumoasa
Pana pe data de 28 03 2019 am lucrat la jumbo voluntari .pe 29 03 2019 am semnat demisia pt ca au mintit au promis ca imi fac contract de responsabil departament si nu sa intamplat .acum cand sa bagat bani pe card surpriza 870 de lei si bonurile mi sa spus ca nu le primesc caci este posibil sa nu isi fi dat acordul directorul de magazin .cum procedez sa imi primesc restul de salariu plus bonurile de masa multumesc
Răspuns la discuția Demisie sau nu
Am semnat preavizul da ei vor sa lucrez program normal de la 9 30 la ora 18 eu stiu ca preavizul este de 4 ore pe zi daca in contract sunt trecute 8 ore .cum procedez ?
Răspuns la discuția Demisie sau nu
Ce trebuie sa spun ca sa imi desfaca iei contractul de munca? Si daca exista vrun avantaj daca ma dau ei afara ?
Răspuns la discuția Demisie sau nu
Multumesc
Răspuns la discuția Demisie sau nu


Ana-Maria Dutescu a scris:

Demisia este un act unilateral si voluntar. Nu va poate obliga.

Pai si ce este de facut?
Lucrez in jumbo voluntari din 25 iunie 2018 de luna aceasta inepe sa dea afara in masa mai bn de 3 sferturi din magazin .pur si simplu ne trezim cu demisia in fata .problema este sa semnez da sau nu .noi nu avem nici o lege de partea noastra ? Doar patronul are legea de partea lui .el poate sa ma oblige sa semnez demisia fara preaviz ?