avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1138 soluții astăzi
Forum Activitate Popica74zek

Activitate Popica74zek

Discuție Parcelare
Bună.Mama are un titlu de proprietate comun cu cumnata ei. Pământurile din titlul respectiv provin din partea socrii lor pentru că și tata și fratele său dar și părinți lor erau decedați când sa făcut titlul. Acuma mama vrea să se desparte de ei, intre timp a decedat și cumnata ei dar și unul dintre copii cumnatei. Sau făcut de către topograf plan de încadrare în tarla dar doi dintre copii nu vor să semneze. Ei au certificat de moștenitor după mama lor și este certificat de moștenitor și după cel decedat deci acte există. Ce este de făcut în situația aceasta? Mulțumesc
Discuție Succesiune
Bună. Am succesiune cu fratele în comun după un frate care nu a avut familie. Fratele meu nu vrea să vină la notar să intabulam pe noi. Cum pot chema legal la notar? Mulțumesc
Discuție Apia
Bună. Cineva a ocupat terenul și a declarat la apia. Eu am fost mutat în terenul vecinilor ca să nu supărăm pe ăla care a ocupat terenul. Aceasta persoana își face ce vrea declara cat teren vrea. Care este demersul meu în acest caz. Mulțumesc
Bună. Mă interesează cum se poate rezolva o problema cu un teren extravilan care se afla aproape de localitate. Termenul este mult mai mic față de cat ar trebui să fie în loc de 2900 mp pare a fi 900 mp. În titlu de proprietate este 2900 mp.