avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1459 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren extravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren extravilan

Bună. Mă interesează cum se poate rezolva o problema cu un teren extravilan care se afla aproape de localitate. Termenul este mult mai mic față de cat ar trebui să fie în loc de 2900 mp pare a fi 900 mp. În titlu de proprietate este 2900 mp.
Cel mai recent răspuns: Pascal19 , utilizator 08:23, 27 Februarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Introduce ti la judecatorie o actiune in granituire

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenta suprafata de teren din tdp in afara partajului aurelsmeu aurelsmeu Buna ziua, Solicit sprijin in lamurirea unor aspecte aparute in urma unei sentinte civile definitive si irevocabile care a avut ca obiect partajul judiciar ... (vezi toată discuția)
Buna ziua Ionut06 Ionut06 Buna ziua. Am si eu o intrebare ,am cumparat un teren(315mp)înainte de a ne apuca de actele pt autorizație demolare construcție,etc a ma trebuit măsurat ... (vezi toată discuția)
Revendicare imobiliara cu granituire sau rectificare cf ? mircea1979 mircea1979 buna ziua, sunt in prezent intr-o situatie delicata. In 2008 am inceput un proces de uzucapiune impotriva statului pentru un teren extravilan de 5400 mp. ... (vezi toată discuția)