avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea2008

Activitate Andreea2008

Răspuns la discuția Infiintare firma
multumesc pt raspunsuri. de infiiintat firma ma fdescurc eu :) ideea era daca am domiciliul in Bucuresti (implicit firma inregistrata aici) dar activitatea sa fie prestata in alt judet, se poate?
Buna seara,
Am domiciliul in Bucuresti si doresc sa infiintez o firma in Maramures. Se poate? Ce acte am nevoie?
Multumesc
daca am implinit 35 de ani acum o luna, mai sunt eligibila sau nu?
multumesc
Buna ziua,
Puteti sa-mi spuneti va rog ce autorizatii sunt necesare pt o firma de inchiriat ATV-uri si de unde se pot obtine?
Multumesc mult!
Va multumesc pt raspunsuri.
M-am gandit si eu la montarea unei centrale proprii, din pacate aceasta nu va rezolva problema, caci am caldura. Ma deranjeaza doar zgomotul tevilor care trec prin apartament si nici o izolare fonica dubla cu vata minerala nu a putut decat sa atenueze putin bubuiala :(
Buna ziua. De 3 ani de cand s-au montat repartitoarele, o teava din dormitor (nelegata la calorifer) bubuie infernal pe timpul noptii. Firma de repartitoare, in cardasie cu administratorul si presedintele blocului (o adunatura de mosi comunisti) a spus clar ca nu se va face echilibrarea termica a blocului fiindca ar costa 150 mil lei vechi si ca nu-i intereseaza ca eu nu pot dormi in propria casa si ca nimeni n-are chef sa dea bani pe asa ceva. OPC ma trimite la primarie, primaria la OPC.
Va rog din suflet, ajutati-ma cu un sfat, e inuman ce se intampla!
Multumesc mult!
P.S> Mentionez ca stau la et 9 si la mine se aud cel mai tare acele zgomotote fiindca teava se subtiaza si trece in baie prin perete (nu se continua spre et 10)