avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Activitate Mircea Cojocaru

Activitate Mircea Cojocaru

Am făcut o simulare de calcul și oricum îmi da cu cel puțin 200 de lei în plus la brut fata de cât am eu acum scris în contract
Noi nu avem nici o rata.Am întrebat dacă este legal diferenta asta de peste 400 de lei între noi la salariul brut?
Bună ziua.Vreau sa pun și eu o intrebare.Eu lucrez la un domeniul Logistic și nevasta mea lucrează în învățământ.Avem același salariu net ,doar ca ea are salariul brut mai mare ca al meu cu peste 400 de lei.Este ceva normal sa fie aceasta diferența? Va mulțumesc.
Mulțumesc frumos
Buna ziua.Am și eu i întrebare.Daca la servici ai niște colegi care beau băuturi alcoolice și directorul știe și nu le spune nimic(unul dintre colegi pleacă cu mașina personala acasă după ce bea toată ziua)la cine se pot adresa colegii sa vina sa facă un control?Unul dintre colegi(i care beacel care pleacă cu masina)adresează cuvinte jignitoare la adresa celorlalți .Va mulțumesc
Bună ziua.Am făcut degeaba contestație la domnul președinte .Nu am primit nici un răspuns..O sa încerc și la Primăria Sectorului 5 sa vad ce răspuns îmi da .Multumesc frumos.
Bună ziua.Am și eu câteva nelămuriri(intrebari).Din anul 2019 de când a venit noua conducere a blocului ( președinte blocului și a venzorului) pe lista de întreținere apar diferențe de plata.De exemplu la căldură termica pe timp de iarna etajele 2,3,4,5,6,7 și 8 plătesc mai mult la întreținere fata de parter,,etajul1,2,9 și 10. La fel și la celelalte utilitati(lift,curățenie, lumina pe scara etc.) se procedează la fel.Exisya cumva vreo lege în care se specifica ca unele etaje plătesc mai mult și altele plătesc mai puțin? Vechea conducere nu făcea diferențe.Daca este de natura penala ce trebuie sa fac? Va mulțumesc.
Bună ziua.Am și eu o intrebare.Daca lo persoana a lucrat 3 săptămâni(după care își da demisia și pleaca) mai are dreptul sa ia bonuri de masa,deși la angajare i sa promis ca le primește și nu le-a primit?Legal ma refer.Va mulțumesc
Mulțumesc frumos